GiTARiZMA Lefkoşa MOTOFEST’te


2015 Ekim ayında başladığımız #vedaturnesi konser maratonumuz, verdiğimiz 11 konserin ardından, ülkemizin içinde bulunduğu durum sebebiyle kesintiye uğramıştı. Konser vermeyi planladığımız fakat gidemediğimiz şehirler oldu. Belki birgün başka bir yerde karşılaşma imkanımız olur, o zamana kadar görenler göremeyenlere, seyredenler seyredemeyenlere anlatsın.

GiTARiZMA projesi #vedaturnesi ile, ertelenen konserler hariç, bar sahnelerine veda etti. Şimdi festival mevsimi ! 10 Nisan’da Lefkoşa’da bu yıl 3.’sü düzenlenecek olan MOTOFEST’e katılıyoruz.

Gür Akad Ibanez gitarlarının resmi kullanıcısı oldu!
Yıllardır elinden düşürmediği Ibanez Jem modeli ile adeta bütünleşen usta besteci/gitarist Ibanez kataloğunda yerini aldı. GiTARiZMA projesinin de kurucularından olan Gür Akad'ı dostları olarak kutluyor, Zuhal Müzik'e Türk müzisyenlerine desteklerinden ötürü bir kez daha teşekkür ediyoruz!Gitarizma #VedaTurnesi 3.Ayak

GiTARiZMA #VedaTurnesi 3. Ayak konserleri 12 Kasım Perşembe Bursa Hayal Kahvesi konseri ile başlıyor. Bursa’da sevgili dostumuz Özgür Ögöz'ün TV programı Müzikal Portreler'e konuk olup akşam da seyircimizle coşacağız! Bizi destekleriyle yalnız bırakmayan Bursa Rock City Kültür Derneği'ne ve başkan Sercan Raşa'ya tekrar teşekkürler!Gitarizma #VedaTurnesi

GiTARiZMA kadrosunda, 4 yıl içinde birlikte çaldığımız, kendi alanlarında uzman olan birçok dostumuz bulundu. #‎VedaTurnesi' nde de bu birliktelikler sürüyor. Turneye katılan farklı gitaristler yanında farklı basçılar da var. 20 Ekim Salı Antalya The Shaker Pub konseri ile başlayacak olan 2. ayakta besteci, eğitmen, aranjör kimliğinin yanında her zaman aranılan bir stüdyo ve sahne adamı olan Zafer Şanlı (Yavuz Çetin, Ersen, Cem Karaca, Zan) ve müzikal yolcuğumuzda çoğu yerde yollarımızın kesiştiği, artık Antalya'da kariyerini sürdüren, titiz çalışması ve temiz stiliyle ünlü Taner Keleş ( Whisky, Özlem Tekin, Feridun Düzağaç, YAYA ) bizimle sahnede olacak!Sonunda: Büyük Buluşma!!
Tam bir yıldır geldi gelecek derken bir türlü GiTARiZMA kadrosunda birlikte çalma zevkine erişemediğimiz sevgili dostumuz Taylan Dedeoğlu #‎VedaTurnesi'nin ilk ayağında bizimle sahnede olacak!

Hafızaları tazelemek adına işte Taylan Dedeoğlu biyografisi:Gitara 1982 yılında Galatasaray Lisesi Müzik Kolunda başladı. Lise sonda okul arkadaşları ile ilk grubu Highway’i kurdu. Ülkemizde canlı müzik kültürünün oluşmasıyla vokalde önce Teoman’ın, ardından da Cenk Durmazel’in (Badluck, Malt) yer aldığı Blackrose ile İstanbul’un birçok mekanında sahn...

GİTARİZMA Projesi Son Kez Yollarda
GİTARİZMA projesi son kez yollarda ve VEDA TURNESİ kapsamında daha önce uğramadığı illerde de çalmak için çaba harcıyor. Turne tarihleri yakında web sitesinde, facebook ve twitter hesaplarımızdan duyurulacak. Teklifleriniz için gokhan.karaduman@gmail.com’a e-posta gönderiniz veya 0535 744 78 68 no’lu telefonu arayınız.

GİTARİZMA Otizm'liler yararına çalacak
GiTARiZMA Freedom Riders MC Türkiye Motosiklet Kulübü tarafından bu yıl 4.sü düzenlenecek olan Tanışma ve Dostluk Partisi’nde yer alacak.

Türkiye' deki pek çok motosiklet kulübünün de katılımıyla her yıl daha da renkli bir hal alan bu partiler aynı zamanda birer Sosyal Sorumluluk Projesi’dir.

Bu yıl Istanbul / Maslak, Uniq İstanbul ‘da yapılacak olan partiden elde edilecek gelirin tamamı, Otizme dikkat çekmek amacı ile Ataşehir Otizm Derneği rehberliğinde, İhtiyaç sahibi ailelere, çocukların eğitimlerinde kullanılmak şartı ile, bağışlanacaktır.

Tarih: 23.Mayıs.2015 Cumartesi
UNIQ Istanbul , Havuz Çevresindeki Konser alanı 19:00 / 02:00
Giriş Ücreti : 25 ...

GiTARiZMA 'ya VOX dopingi!

VOX Türkiye Distribütörü Can Elektronik GiTARiZMA projesine çok değerli bir katkıda bulundu. Bundan böyle GiTARiZMA konserlerinde sahneden VOX amfilerinin efsanevi sıcak tonları yükselecek. (http://www.voxtr.com)

GiTARiZMA is powered by VOX amplification !26 Mart 2015 KADIKÖY SAHNE'de Gitarizma gecesi!
Gitarizma projesi, 2012 yılında verdiği ilk konserinden 3 yıl sonra, bu kez Kadıköy Sahne’de, yeniden Kadıköy seyircisiyle buluşuyor. bu konserde gruba
Kadıköy rock camiasının en renkli simalarından ve sıradışı seslerinden Tunç Arkan (Crystal Clear, Wax, Absence ) vokaliyle eşlik edecek. 26 mart'ta gerçekleşecek olan konserde özel Gitarizma t-shirt'u ve hediyelikler de satılacak.

GiTARiZMA'dan 2014'e VEDA TURNESi

"Merhaba Bahar" turnemizden 9 ay sonra tekrar yollarda olacağız. Neden bu kadar ara verdiniz diye sorarsanız ; 9 aydır ülkemizin gündemine ardı ardına düşen olaylar duygularını yoğun yaşayan biz müzisyenleri derinden etkiliyor, bu duygusal kırgınlık ve negatif kafa meşguliyeti yüzünden sanatımıza adapte olamıyoruz. Birgün ana haber bültenlerinde, iş kazasında hayatını kaybeden işcilerimizin isimlerini duymak yada kesilen ağaçları saymak yerine dünyadaki ekolojik sistemi düzeltecek bir buluş yapan genç türk bilim adamını seyretmek ümidiyle, 2014'ü birlikte kırpıp yıldız yapmak amacıyla, siz "Gitarizmanyaklar" ı bu yıl içindeki son konserle...

GiTARiZMA sezona “BAHAR’A MERHABA” turnesiyle başlıyor!
Turne kadrosu : GÜR AKAD , HAKAN ŞAVKLI (Eyyam,Kronik,Objektif) , TANER KELEŞ (Whisky, Özlem Tekin, Feridun Düzağaç), ÇAĞATAY ATEŞ ve eski Yüksek Sadakat davulcusu ALPAY ŞALT.Bu kadro’ya rock sahnesinin en renkli ve en yetenekli solistlerinden TÜRKAY TÜRKMEN (King White,Indians,Repertuar Köpekleri) de vokaliyle eşlik edecek.

GİTARİZMA'nın yeni konuğu TANER KELEŞ!


GiTARiZMA projesindeki yeni konuk gitarist kadim dostumuz TANER KELEŞ olacak. Uzun yıllar canlı müzik sahnelerinde ayak basmadık yer bırakmayan TANER KELEŞ , WHISKY ve Özlem Tekin’le yaptığı sahne çalışmalarından sonra Feridun Düzağaç ekibine dahil oldu. Uzun yıllar bu ekiple albümler kaydetti yurtiçi ve yurtdışında turnelere çıktı.2009’dan beri hem WHISKY ile hem de yeni projesi YAYA ile çalışmalarına devam ediyor. (www.tanerkeles.com)

GiTARiZMA projesi 2013 sonbahar turnesi son kaldığı yerden başlıyor!
Ekim ve Kasım aylarına yayılacak konserler ile yine birçok ilde müzik severler ile buluşmayı planlıyor.kesinleşen tarihler

4 Ekim Cuma Marina Brasserie,Yalova
5 Ekim Cumartesi Narnia Soundgarden,Lefkoşa K.K.T.C.

GİTARİZMA KIBRIS'TA
Gitarizma, K.K.T.C konserlerinde adanın yetiştirdiği dünya çapındaki gitarist ve besteci OKAN ERSAN ile Lefkoşa The Doors sahnesindeydi. Gece sonunda, yine adanın önemli gitaristlerinden NAİM KORUDAĞ gruba iki şarkıda eşlik etti. Konser fotoğraflarına galeri bölümünden ulaşabilirsiniz.

GiTARiZMA konseri 10 Nisan Çarşamba akşamı MARINA BRASSERIE ‘de.

GÜR AKADHAKAN ŞAVKLI ve CEM KÖKSAL Yalova seyircisiyle buluşuyor.

Uğradığı illerdeki yerel gitaristlere programında yer veren GiTARiZMA’ya Yalova konserinde tanınmış gitarist,gitar eğitmeni ve besteci TANJU OÇAR  katılacak.Klavye’de genç yetenek GÖKHAN GÜLTEKİN’in yer alacağı gecede türk rock sahnesinin en karizmatik solistlerinden YUSUF UĞURER (ifrit,Eyyam) gruba vokaliyle eşlik edecek.GİTARİZMA 20 Mart Çarşamba günü İstanbul BRONX'da
GİTARİZMA 20 Mart Çarşamba günü İstanbul BRONX konserinde sıra dışı gitaristler OKAN ERSAN ve HAKAN ŞAVKLI'yı ağarlıyor. GÜR AKAD, OKAN ERSAN ve HAKAN ŞAVKLI birlikte ilk defa sahne alacak!

www.istanbulbronx.com

GiTARiZMA 2013 konserleri başlıyor!
24 Ocak'ta Istanbul MONC LiVE sahnesinde seyircileriyle buluşacak olan grubun bu konserinde konuk gitarist MESUT UĞUREL vokalde de YUSUF UĞURER olacak.RA grubundan ve 2006 tarihli solo çalışması İÇİMİZDEKİ PERVANELER 'den tanıdığınız SABİH CANGİL ise konserin Jam Session bölümünde 4. gitarist olarak sahnede yer alacak.
25 Ocak'ta GİRNE HADES bar ve 26 Ocak'ta LEFKOŞA THE DOORS'da ülkemizin gururu,besteci,gitarist OKAN ERSAN ile çalacak olan grup LEFKOŞA 'da bir imza gününe katılacak.Etkinliklerle ilgili tüm detayları www.facebook.com/projectgitarizma sayfamızdan da takip edebilirsiniz.
1 Şubat ANTALYA TUDOR...

Gitarizma, sonbahar turnesinin 1. ayağı tamamlandı!
Gitarizma, İstanbul-Karabük-Safranbolu-Ankara ve Samsun konserinden oluşan sonbahar turnesinin 1. ayağını tamamladı ve İstanbul'a döndü. Katılımın ve coşkunun çok yüksek olduğu bu konserlerden kareleri galeri bölümünde görebilirsiniz. KARABÜK ÜNİVERSİTESİ konserimiz Sinema TV Bölümü tarafından kaydedildi, yakında web sitemizde paylaşacağız. Ankara JOLLY JOKER konserinin görüntülerini de yakında çıkacak olan DVD'miz için montajlamaya başladık. Turnemizi renklendiren herkese sevgilerimizle...

Gitarizma turnesinde ilk durak KARABÜK ÜNİVERSİTESİ
16 Ekim Salı günü saat 18:30'da gerçekleşecek konserin kapı açılış saati 18:00'dir. Turne boyunca tüm hediyelik ürünlerimizi konser mekanlarındaki hediyelik reyonumuzdan temin edebilirsiniz.

İstanbul Live Gitarizma Hediyelik Eşyaları
12 Ekim Cuma İSTANBUL LIVE konseri girişine kurulacak hediyelik reyonumuzda hoşunuza gidebileceğini düşündüğümüz bir çok ürün olacak.Sınırlı sayıda basılmış GiTARiZMA t-shirtu yanında konser sırasında gruba eşlik etmek isteyenlerin ihtiyaç duyabileceği şişme gitar, GiTARiZMA penası, GiTARiZMA bageti, imzali CD, poster ve MESUT UGUREL gitar metod kitapları , hepsi sizleri bekliyor!